Turnaj Korňa CFM JA U11

Turnaj Korňa CFM JA U11

Turnaj Korňa U11

Dňa 20.11.2016 sme sa zúčastnili  medzinárodného turnaja, na najväčšom krytom umelom trávniku v strednej Európe, v Korni. Turnaj bol pre nás výnimočný okrem toho, že sme si mohli zmerať sily s kvalitnými mužstvami, aj tým že po prvý krát sme išli o deň skôr a naša príprava deň pred turnajom prebiehala v kolektíve na chate Bukovina.

 

V deň turnaja, po spoločných raňajkách sme sa presunuli na miesto činu. Na náš prvý zápas v turnaji, sme nastúpili proti rovesníkom z Bratislavy – Domino Bratislava. Zápas sa od začiatku z našej strany niesol vo veľkej neistote. O našej prehre rozhodli zbytočné chyby, pri jednoduchých situáciách, ktorých sme v zápase vyprodukovali veľa. Za stavu 2:0 sme sa akoby zobudili, ale len na chvíľku. Súper opäť nekompromisne potrestal našu chybu v obrane.

V druhom zápase sme sa stretli s mužstvom Fomat Martin. Začali sme veľmi dobre a strelili sme úvodný gól. Dokonca sme sa dostali aj do 100% situácie, po ktorej sme mali vyhrávať 2:0. No bohužiaľ v čistej príležitosti nás zradila koncovka. To akoby nakoplo nášho súpera, ktorý nám ukázal ako sa rýchlo a presne pracuje s loptou. Zvlášť by som spomenul HČJ ako obchádzanie súpera, prihrávanie a v neposlednom rade zakončenie kombinácií – streľba.

Pred tretím zápasom sme sa pripravovali v šatni na Bytču. Na zápas sme chceli nastúpiť odhodlane, sebavedome a hlavne hrať ofenzívny futbal. Bytča bol súper z našej kategórie na rozdiel od predchádzajúcich dvoch súperov. Bohužiaľ všetko čo sme si povedali a chceli sme hrať, zostalo v šatni a predviedli sme náš najhorší výkon na turnaji.

Proti Vsetínu sme nastúpili v štvrtom zápase. Chceli sme zabudnúť na predchádzajúce neúspechy a napraviť si chuť. Stačil mi aspoň malý náznak niečo čoho by sme sa chytili a začali na tom stavať. No opäť sa tak nestalo. Znovu sme predviedli neistú bojazlivú hru bez zápalu, chcenia a iskri.

V piatom zápase nás čakal Bedzin mužstvo z Poľska. Bedzin bol podľa môjho názoru nefutbalovejším tímom v tomto zápase o čom svedčil aj začiatok. Dostali sme sa do 2 gólového vedenia a konečne som myslel, že aj keď neskoro ale predsa len prišiel dobrý impulz. Konečne sme hrali futbal. No len do polovice zápasu, kedy prišlo uspokojenie, prestali sme behať hrať a zápas sme už nekontrolovali. Najhoršie bolo pre mňa to, že po zápasoch kedy sme sa báli hrať, sme si teraz po dvoch strelených góloch asi mysleli, že sme majstri sveta a že už viacej nemusíme.

V skupine sme sa umiestnili na poslednom mieste s 1 bodom a so skóre 8:23 !!! V zápasoch o umiestnenie sme sa stretli s FAMT Prešov a Ilave.

V prvom zápase sme konečne predviedli výkon, ktorý nám aspoň trošku zdvihol náladu. No v druhom to už bolo opäť len do trištvrte zápasu. Kedy sme viedli 4:1. Konečný výsledok 4:4.

 

Domino Bratislava           4:2          CFM JA                 Daniel, Ostrovský

MŠK FOMAT Martin        6:2          CFM JA                 Fořt, Daniel

FO Bytča                              5:2          CFM JA                 Ostrovský 2

FC Vsetín                            4:1          CFM JA                 Ostrovský

FC Bedzin                            2:2          CFM JA                 Ostrovský, Mahrek

FAMT Prešov                     1:5          CFM JA                 Zifčák 2, Daniel, Ostrovský, Čeliga

VICTORY Ilava                    4:4          CFM JA                 Ostrovský 3, Folajtár

Na turnaji sme podávali neisté, bojazlivé výkony ktoré nám akoby zväzovali nohy. Možno to bolo veľkým priestorom a tým že chalani videli „niečo nové“. Na každý jeden náš gól sme sa neskutočne nadreli. Naopak pri gólových situáciách pred našou bránou sme to súperovi veľmi zľahčovali. Zo všetkých zúčastnených môžem vyzdvihnúť azda pár hráčov. Čo je veľmi málo na úspech. Najväčšie sklamanie pre mňa bolo to, že sme sa báli hrať hru, ktorú máme tak radi a venujeme jej toľko času. Každý z chlapcov sa musí nad sebou zamyslieť a vo svojom voľnom čase, mimo tréningu, pracovať na svojich nedostatkoch či je to pri pohybových schopnostiach (rýchlosť, koordinácia pohybov, sila alebo vytrvalosť) alebo pri herných činnostiach jednotlivca (prihrávanie, preberanie, obchádzanie, streľba …) Ak chce niekto „vyjsť z radu priemerných“ musí jazdiť na 100% na tréningu a popri tom ešte vo svojom voľnom čase.

Hodnotil: Tréner Martin Bališ

Share this post

Leave a Reply