Tréneri CFM JA hodnotia jesennú časť. (článok Piešťanský týždeň)

Tréneri CFM JA hodnotia jesennú časť. (článok Piešťanský týždeň)

Tréneri Centra futbalovej mládeže J. Adamca hodnotia jesennú časť

Mládežnícke tímy Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca (CFM JA) Trebatice-Krakovany majú za sebou prvú polovicu sezóny, ktorá nedávno vyvrcholila vlastným večierkom aj za účasti samotného legendárneho futbalistu J. Adamca. Tréneri jednotlivých kategorií poskytli Piešťanskému týždňu svoje hodnotenia jesennej časti i výhliadky do druhej polovice sezóny.

Vladimír Hornáček, šéftréner CFM JA
V lete vznikol nový tím ľudí kooperujúcich a snažiacich sa udržať chod centra v najlepších podmienkach a na najvyššej možnej úrovni. Tento rok bol dôležitým medzníkom v smerovaní, ako ďalej s mládežníckym futbalom v Mikroregióne nad holeškou.
Naše veľké poďakovanie patrí rodičom, participáciu v akadémií, jednoducho ste pre nás “motorom”. Rok ukázal, že kvalitný tím nevytvárajú iba hráči a tréner ale aj rodičia, rodinní priatelia, fanúšikovia, dobré zázemie centra. Títo všetci spoločne pomáhajú, aby napredovalo. Rok 2016 zvýšil opäť počet športujúcich detí a bol jednoducho niečím výnimočným. Rok zosumarizoval množstvo odpracovaných hodín zanietenými ľuďmi, trénermi, rodičmi i funkcionármi v oboch kluboch, ktorí svoj voľný čas venovali výchove mládeže bez nároku na odmenu a veľakrát aj za vlastné finančné prostriedky. Cieľom je vytváranie priestoru na aktívne trávenie voľného času detí a mládeže z regiónu, výchova vlastných hráčov pre seniorské A-mužstvá na úrovni 4 ligy a podpora talentovaných členov CFM JA pre vrcholový futbal. Súťažne nemienime konkurovať útvarom talentovanej mládeže, chceme zodpovedne pracovať a dať priestor všetkým, ktorí našej filozofií rozumejú. Športovou prioritou akadémie je kvalitatívne udržať kategórie po ročníkoch a v horizonte troch rokov postup dorasteneckých mužstiev do druhej ligy.

Karol Kantek, tréner staršieho dorastu U19:
Jesennú časť sme nezvládli podľa predstáv, zimujeme na 10 mieste v tretej 14 člennej lige. Odohrali sme 13 zápasov so štyrmi víťaztvami, jednou remízov a ôsmimi prehrami so skóre 27:39. Najlepším strelcom sa stal 9-gólový Patrik Škamla. Letná príprava vôbec nesplnila cieľ, s ktorým sme do nej vstupovali. Spomenúť je treba najmä dochádzku na tréningy. Počas leta chýbalo na tréningoch a zápasoch pre dovolenky a brigády až príliš veľa hráčov. Navyše sa nám na začiatku prípravy zranil Martin Straka, čo bolo veľkou stratou pre tím. Súťaž sme začínali v polovici augusta. Do našich radov sa podarilo aj prilákať rodáka z Krakovian a momentálne hráča Spartaka Trnava Tomáša Mihálika, ktorý vniesol do tímu skúsenosť a kreativitu. Z pohľadu budúcnosti je dobré, že mladší dorastenci patria už k základným hráčom U19. Odohrali sme dobré zápasy proti ťažkým súperom – Šaľa, Sereď, Šamorín, Topoľčany, Jaslovské Bohunice. V zimnej príprave náš čaká veľa roboty, budeme musieť zapracovať nielen na individuálnych výkonoch ale aj na tímovom.

Karol Kantek, tréner mladšieho dorastu U17:
Na jeseň sme dopadli dobre, v tretej lige fungujeme na šiestej priečke ako dvojička so staršími dorastencami. Odohrali sme trinásť zápasov, v nich sme sedemkrát vyhrali, raz remizovali a päťkrát prehrali, so skóre 25:23. Najlepším strelcom s trinástimi gólmi bol Ondrej Hečko, ktorý patrí k najlepším v lige. Do prípravy sme vstúpili s tým, že jesennú časť odohráme v rozostavení 4-1-4-1, a na to sme sa aj zamerali. Herne sme vo väčšine zápasov nesklamali, družstvo ukázalo kolektívnu silu. Navyše nám chýbali hráči, ktorí hrávajú dlhodobo v staršom doraste ( Dekáň, Burzala) a hráči, ktorí vypomáhali podľa potreby (Blažko, O.Hečko, Adamčík). Určite je čo zlepšovať aj po hernej, aj po taktickej stránke. Hráči ukazujú, že sú v centre spolu už dlhšie a poznajú sa z minulých ročníkov, čo je vidieť nielen na ihrisku, ale i v kabíne.

Juraj Kuťka, tréner starších žiakov U15:
Prvú polovicu sezóny sme zvládli nad očakávanie, zimujeme na prvom mieste v náročnej druhej osemnásťčlennej lige. Na jeseň sme odohrali sedemnásť stretnutí, z dvanástimi víťazstvami, dvoma remízami a na konte máme iba tri prehry, so skóre 55:11. Ovládli sme aj poradie strelcov, kde na prvých dvoch miestach figurujú naši chlapci, konkrétne 20-gólový Matúš Valo a 18-gólový Denis Reško. Hlavným cieľom je z našej hry odstrániť “hluché” momenty, minimalizovať straty a zastabilizovať výkonnosť, čo je v mládežníckych kategóriách veľmi ťažké. My sa o to pokúsime, predpoklady na to máme! Pred jarnou časťou by som chcel doplniť káder o dvoch-troch chlapcov, aby sa ešte viac zvýšila zdravá konkurencia v tíme.

Tomáš Timko, tréner mladších žiakov U13:
Jesennú časť druhej ligy sme zvládli v celku dobre, figurujeme na deviatej priečke, ako dvojička so staršími žiakmi. V sedemnástich zápasoch sme zaznamenali deväť víťazstiev, tri remízy a päť prehier, so skóre 76:46. Aj u mladších žiakov máme druhého najlepšieho strelca ligy a to Kristiána Dadíka s 37 gólmi. Hra, charakter hráčov a tím ako jednoliaty celok sú hodnoty, na ktorých musíme stavať a pripravovať “mlaďasov” už pre kategóriu starších žiakov v úzkej spolupráci s ich trénerom. To sa nám úspešne darí, pretože viacerí hráči už teraz hrávajú spolu v Trnavskej oblasti za starších žiakov, kde v štrnásťčlennej súťaži skončili na ôsmej priečke. Je to výborná skúsenosť a zároveň je podstatná zápasová prax pre chlapcov, ktorí dostávajú menej príležitostí v druhej lige.

Martin Bališ, tréner prípravky U11:
Odohrali sme doposiaľ osem zápasov, z toho štyri v oblastnej súťaži prípraviek, štyri v západoslovenskej súťaži prípraviek a ešte sme sa zúčastnili aj na dobre obsadených štyroch turnajoch. V oblastnej súťaži , skupina C, kde sme skončili druhí, hrávajú aj futbalisti, ktorí sú po zraneniach, chorobách, dlhodobých herných výpadkoch, ale aj hráči, ktorí nedostávajú veľa priestoru u svojich trénerov pre náročnosť iných súťaží. V západoslovenskej súťaži B-ligy sme takisto na druhej priečke. Zo štyroch zápasov sme dva vyhrali, jeden remizovali a jeden prehrali, so skóre 53:24. Najlepším strelcom družstva v tejto súťaži s 15 gólmi je Martin Ostrovský. Podarilo sa nám vytvoriť 18-členný káder, s ktorým v zimnom období pokračujeme v turnajoch po okolí a presúvame sa do krytých priestorov hál a telocviční.

Šimon Pažík, tréner prípravky U10:
Doterajšie pôsobenie kategórie U10 hodnotím veľmi pozitívne. V novom modeli sa dvanásťčlenný káder chlapcov aktívne zapáaja do majstrovských zápasov v oblastnej súťaže prípraviek. Pravidelne sa zúčastňujeme kvalitných turnajov po okolí, ktoré sa konajú každý druhý víkend. V pravidelných termínoch hráme zápasy s chlapcami z PFK Piešťany, MFK Dubnica nad Váhom a AFC Nové Mesto nad Váhom. Doposiaľ sme odohrali tri turnaje, kde sme obsadili trikrát druhé miesto. Ďalej sme absolvovali prípravné stretnutia s FC Slovan Hlohovec, ČFK Nitra a FK Skalica. Naším najlepším strelcom je Denis Polakovič, popri ňom však nesmiem zabudnúť aj na ostatných chlapcov, lebo spoločne vytvárajú jeden celok. Kedže chceme naďalej napredovať, aj v prechodnom zimnom období náš čaká bohatý program. Spomeniem veľký medzinárodný turnaj v českom Hluku v januári, ale čo je najdôležitejšie, že tréningový proces pokračuje aj naďalej v halách a telocvičniach.

Ľuboš Bališ, tréner prípravky U9:
Šestnásť detí sa aktívne zapája do západoslovenskej ligy prípraviek, kde spolu s U11 sa stretávame s tímami FC Slovan Hlohovec, MFK Vrbové, FK Skalica a ČFK Nitra. Je to pre nás kvalitná súťaž a pre neskúsené družstvo, ktoré je len v začiatkoch futbalového vnímania, je to výborné naštartovanie. Popri tejto súťaži sa zúčastňujeme na turnajoch, ktoré sú veľmi dobrým doplnkom. Hrávame proti kvalitným súperom ako sú MFK Dubnica, FK Ilava, PFK Piešťany a FC Nové Mesto nad Váhom. Najlepším strelcom družstva je Leonard Chnapko, popri ňom však musím vyzdvihnúť aj snahu ostatných hráčov. Spoločne sa zlepšuje od zápasu k zápasu, od turnaja k turnaju. Samozrejme, veľmi dôležitý je tréning, dochádzka, pozornosť, záujem, jednoducho “učenie sa”. Čaká nás dlhé zimné obdobie, v ktorom budeme naďalej pokračovať v tréningoch a aj zábavnou formou pracovať na hernej činnosti jednotlivca.

Tibor Šurín, tréner prípravky U8:
Tréningy najmladšej kategórie odštartovali začiatkom augusta. Pôvodne sme chceli vybrať mladých hráčov pre ročník 2009, ale prihlásili sa nám aj mladší chlapci, ktorí sa pripravujú spoločne s nami. V jesennom cykle sme sa zameriavali na prácu s loptou. Počet hráčov sa ustálil na čísle dvadsať. Tréningový proces bol poznačený postupným príchodom nových hráčov, kde sme museli v niektorých činnostiach začínať vždy od začiatku. Aj naďalej sa zameriam na prácu s loptou a na koordináciu pohybu, plus postupne začneme pracovať na prihrávkach a herných činnostiach. Po zapracovaní niektorých herných činností na ihrisku, by som sa chcel častejšie zúčastňovať turnajov.

Článok uverejnený v týždeníku Piešťanský týždeň.

Share this post

Leave a Reply