TJ H.Saliby – CFM JA U19     1:5 (1:1)

góly: 55´,67´S.Valo, 12´M.Valo, 57´Hečko, 78´Frankovič

06.10.2018

zostava: Beňuš, Klein, Kičin, Varga, P.Krajčík, Š.Valo, M.Blaško “C“ (74´K.Krajčík), Hečko, M.Valo, Prvý (73´Frankovič), S.Valo

Od začiatku sme mali hru pod kontrolou, loptu sme držali na svojich kopačkách. Domáci sa snažili o kompaktný defenzívny blok, z ktorého vyrážali do brejkov. Úvodná desaťminútovka bola zoznamovacia bez výraznejších príležitostí na oboch stranách. V dvanástej minúte sme z našej prvej ucelenej akcie dokázali otvoriť skóre…kolmica Vargu, zakrytie lopty S.Vala + prihrávka do krídla na Prvého a jeho center našiel M.Vala, ktorý rozvlnil sieť – 0:1! O vyrovnanie sa mohol súper postarať okamžite, ale Beňuš si so samostatným nájazdom poradil. Hneď v zápätí sa ten istý hráč ocitol v rovnakej situácii, ale tento krát už nezaváhal – 1:1! Potom sme sa na ihrisku chvíľu hľadali, no od tridsiatej minúty sme dokázali domácich zatlačiť. Pred odchodom do kabín sme si vytvorili viaceré 100% šance, ale nezvládli sme koncovku, konkrétne S.Valo, M.Valo a dvakrát Hečko. Druhý polčas sme na súpera vyleteli a nedali mu dýchať. Hečkova strela v 47 minúte bola zblokovaná na roh, po ktorom M.Blaško hlavičkoval z päťky nad bránu. Nasledovala Prvého individuálna akcia so spätnou prihrávkou na Š.Vala, ktorý tiež prestrelil. Snaha o víťazstvo bola enormná a konečne sme mali aj trosku šťastia. Spoza pokutového územia vypálil S.Valo a jeho strela sa od obrancu Salíb odrazila do brány – 1:2! Netrvalo dlho a súperovi sme odskočili na rozdiel dvoch gólov. Výborné hĺbkové prihrávky Vargu a M.Vala dostali do dobrej pozície Hečka, ktorý ľavačkou elegantne skóroval – 1:3! Potom sme sa behom piatich minút dostali trikrát do zakončenia, ale Prvý, Š.Valo a ani M.Blaško brankára neprekonali. Golová radosť prišla až v 67 minúte, ukážkový prechod do útoku po osi M.Blaško, M.Valo, Prvý zakončil S.Valo – 1:4! Skóre stretnutia uzavrel Frankovič po prihrávke K.Krajčíka. A to sme ďalšie šance nevyužili (brvno Hečko a M.Valo, sám pred brankárom P.Krajčík a S.Valo). Po zmene strán sme na ihrisku jednoznačne dominovali a zaslúžene zvíťazili.