góly: 12´Š.Valo, 26´S.Valo, 53´M.Valo, 66´M.Blaško

30.11.2018

zostava: K.Krajčík, Klein, Kičin, Varga,  P.Krajčík, Š.Valo, M.Blaško “C“ (68´Frankovič), Prvý,  M.Valo, Hečko, S.Valo

do hry nezasiahol: Baláž

Stretnutie sme odohrali na fantastickej umelej tráve v Dubnici a od začiatku zápasu chceli oba tímy ponúknuť divákom pekný športový zážitok, čo sa im aj podarilo. Hralo sa rýchlo, presne, dôrazne, no korektne. Akcie sa prelínali z jednej strany na druhú. Úvodnú príležitosť si vytvorila Beluša a nás od inkasovaného gólu zachránil bravúrnym zákrokom K.Krajčík. Z následného protiútoku sme otvorili skóre, keď sa presadil Š.Valo po spätnej prihrávke M.Vala – 0:1! Tento moment nás ešte viac vyburcoval a zápas sme začali kontrolovať. Veľmi nám pomohlo, že sme dokázali čisto získavať lopty, o čo sa pričinila hlavne štvorčlenná obrana a defenzívni stredopoliari. V ďalšej sľubnej šanci sa ocitol Hečko, no loptu zle trafil. Druhý gól zaznamenal S.Valo, ktorý zúžitkoval presný center Kleina – 0:2! Pred odchodom do kabín sa ešte raz blysol K.Krajčík reflexívnym zákrokom. Po zmene strán sme pokračovali v dobrom výkone a čakali sme na svoju príležitosť a tá prišla – prudká strela Š.Vala vypadla brankárovi domácich, k lopte sa najrýchlejšie dostal M.Valo a poľahky skóroval – 0:3! Aj naďalej sme boli aktívni a snažili sa o útočný futbal. Odmenou bol gól M.Blaška po rohovom kope M.Vala – 0:4! Záverečné minúty však boli rozhárané, nezmyselne sme začali lietať po ihrisku, čím sme ponúkali súperovi možnosť na ohrozenie našej brány. A boli sme za to potrestaní zbytočným gólom – 1:4! Koncentráciu, plnenie úloh na jednotlivých postoch musíme vedieť udržať počas celých 90 minút!

Odohrali sme náročný duel vo vysokom tempe s kvalitným súperom a výhra, ktorú sme dnes vybojovali je o to krajšia!

Zápas hodnotil: Tréner Juraj Kuťka