(PZ) FC Petržalka U14 – CFM JA U15 0:5 (0:3)

FC Petržalka U14 – CFM JA U15   0:5 (0:3)
26.11.2016

Góly: Reško 2, M.Valo 2, Orviský

Zostava: Beňuš, Malina, Orviský, Kičin, F.Valo, Mihalik, Straka, Š.Valo, Karaba, M.Valo, Reško, Moravčík, Klampár, Sabo, Mojžiš

Posledný zápas v tomto roku sme odohrali na umelej tráve v Bratislave, kde sme nastúpili proti ligovému mužstvu Petržalky U14 (ročník narodenia 2003). Na stretnutie sme sa tešili a náš zážitok umocnilo pekné prostredie a aj samotné ihrisko. Po dohode s trénerom sme upravili hrací čas na 2×40 minút. Úvodné minúty boli zoznamovacie, hra bola vyrovnaná a oba tímy sa snažili o kombinačný futbal, čo sa divákom muselo páčiť. Postupom času sme boli čoraz viac nebezpečnejší a po pekných akciách sme sa dostávali do výborných príležitostí. Prvý gól pripravil M.Valo pre Reška, ktorý prekonal súperovho brankára. Domáci sa snažili niečo vymyslieť, ale ich snaha končila pred našou šestnástkou a so strelami z väčších vzdialeností a centrovanými loptami si poradil pozorný Beňuš. Naopak my sme sa viackrát ocitli v dobrých streleckých pozíciách, no preváhali sme správny moment alebo sme sa ponúkali v zakončení (musíme rýchlejšie vyhodnotiť situáciu, zbytočne nevymýšľať)! Zaslúžený druhý gól sme dali z penalty, ktorú nekompromisne premenil Orviský. Aj naďalej sme boli aktívni a hrozili sme hlavne po spätných prihrávkach (centroch) z krídelných priestorov. V nadstavenom čase si zbehol za obranu Petržalky Reško a zveľadil náš náskok na rozdiel troch gólov. Po zmene strán sme sa zo začiatku hľadali, kazili jednoduché lopty, domáci mali miernu prevahu, ale nedokázali ju využiť. Trvalo nám približne 15 minút pokiaľ sme sa „naštartovali“. Spresnili sme kombinácie, čo sa okamžite odzrkadlilo na hernom prejave celého tímu. Zrazu to išlo, dokázali sme vyjsť aj z ťažkých pressových situácií a opäť sme sa dostávali do zakončenia. Naše sebavedomie ešte stúplo po štvrtom presnom zásahu, o ktorý sa postaral M.Valo. Ten istý hráč sa o chvíľu tešil zo svojho druhého gólu, keď rozvlnil sieť po spätnej prihrávke od Saba. Skóre sa už do konca zápasu nemenilo, aj keď sme mali tri 100% príležitosti. Myslím si, že sme odohrali výborné stretnutie a dôstojne sa rozlúčili so sezónou.

Ďakujem rodičom za odvoz: p.J.Valo, p.R.Valo, p.Reško, p.Malina

Zápas hodnotil: Tréner Juraj Kuťka