PFK PIEŠŤANY – CFM JA U17 1:3 (0:2)

góly:  Lukáš Danko (10. minúta – 0:1), Zuskin (27. minúta – 0:2), Hornák (44. minúta – 0:3)

Ž.K.:  Danko (61. minúta)

Zostava: Drobný (41. minúta Uváček), Hlinka, Rechtorík, Sedlák, Hornák, Lenický, Schmitt, Remenár, Danko (77. minúta Fano), Zuskin “C” (80. minúta Kováčik), Marušic (74. minúta Urbanovský)

Na derby zápas do Piešťan sme prišli dobre pripravení, psychicky, ale aj po fyzickej stránke a taktiež namotivovaní, nakoľko “Fogo” chlapcom pred zápasom sľúbil v prípade víťazstva “pizzové hody”. Na zápas sme nastúpili v novom rozostavení, keď doterajší systém 4-1-4-1 sme nahradili rozostavením 4-4-2. Taktiež sme rozložili postavenie hráčov tak, že sme hrali bez klasického pravého záložníka, avšak so špeciálnymi úlohami pre Maťa Marušica a Lukasa Schmitta. Od prvej minúty sme hrali to, čo sme si povedali, hrali sme zodpovedne v defenzíve, smerom dopredu sme hrali dlhé lopty za obranu súpera na našich dvoch rýchlonohých útočníkov a čakali sme trpezlivo na chybu v rozohrávke hráčov Piešťan, ktorí chceli hrať kombinačne v strednej zóne. Zápas sme zvládli aj výsledkovo, nasadením a aj plnením povinností, góly sme dali po rýchlom brejku Maťa Marušica, keď zakončoval Lukáš Danko a následne chybnú rozohrávku domácich zachytil Lukas Schmitt, naviedol loptu k bránkovej čiare a jeho center zasunul do prázdnej brány Freďo Zuskin.

Do druhého polčasu sme si povedali, že rozhodujúce pre konečný výsledok bude to, ak strelíme tretí, upokojujúci gól, čo sa nám opäť podarilo, keď z priameho kopu nádherne trafil k tyči Maťo Hornák. Do 60. minúty sme domácich prakticky k ničomu nepustili, avšak posledných 20. minút sme začali hrať ľahkovážne v obranných činnostiach, čo domáci využili v 64. minúte na strelenie kontaktného gólu. Treba povedať, že to bol lacný gól, po našej chybe, čo sa nám ľahko mohlo vypomstiť, keď hráči Piešťan mali do konca zápasu tri dobré strelecké “parkety” na strelenie gólu. Domáci svoje príležitosti nepremenili a keďže nepremenil na gól svoje sólo na bránu domácich Maťo Marušic a ani Freďo Zuskin, ktorý sa ocitol sám pred domácim brankárom, skóre zápasu sa už nemenilo.

Chlapci zvládli to, na čo sme sa poctivo pripravovali celý týždeň. Za predvedený výkon musím pochváliť všetkých chlapcov. Na druhej strane nám zápas ukázal, že ho nemôžeme vypustiť od 60. minúty, lebo by sa nám to mohlo kruto vypomstiť. Naše víťazstvo však bolo plne zaslúžené. A teraz už len budeme čakať, kedy sa otvoria dvere kabíny a “Fogo” prinesie chlapcom sľúbenú pizzu.

Hodnotil: tréner Martin Javorka