OŠK Zavar – CFM JA U15 ObFZ 1:2 (0:0)

OŠK Zavar – CFM JA U15 ObFZ 1:2 (0:0)

OŠK Zavar – CFM JA U15 ObFZ 1:2 (0:0)

Góly: Kravárik 2,

Zostava: Uváček, Tonkovič, Klampár, Kubica, Hruška, Kravárik, Blaško, Cesnek, Mojžiš, Lenický, Hornák, Valo, Melicher, Kováčik,

Hodnotenie: Dnes to bude z mojej strany skôr úvaha ako len samotné hodnotenie zápasu, pretože zo zápasu mám zmiešané pocity. Nastúpili sme proti 6. mužstvu tabuľky, kde sme chceli uspieť a z uvedeného dôvodu bolo nominovaných viacero hráčov, ktorí pravidelne nastupujú v druhej lige. Dá sa povedať, že sme mali zápas od začiatku pod kontrolou, hráči boli dominantní na lopte ako i v osobných súbojoch, teda z pohľadu trénera ukázali veľkú technickú vyspelosť a to najmä Klampár, Blaško, Kravárik a Cesnek avšak škoda, že len individuálnu, pretože po kombinačnej stránke to nebolo ideálne. V našej medzihre mi chýbalo posúvanie lopty z centrálnej časti ihriska do krídelných priestorov, otáčanie ťažiska hry, odskakovanie a následné nábehy do voľných priestorov. Je pravdou, že terén bol tvrdý ako i nerovný, čo sa taktiež v nemalej miere prejavilo na našom hernom prejave. Avšak i napriek tomu som si výsledok predstavoval ďaleko priaznivejší.

Tento zápas nám opäť raz potvrdil, že ide o zaujímavú súťaž z hľadiska kvality, ktorá hráčov, ktorým sa doposiaľ nepodarilo presadiť v druhej lige posúva vpred (zvyšuje ich kvality) a hráčov pravidelne nastupujúcich v druhej lige núti reagovať na rôzne herné systémy a rôzne špecifické situácie, ktoré musia riešiť s cieľom, aby sa z nich v budúcnosti stali čo najkomplexnejší futbalisti.

PS: Mojím želaním pred zápasom vzhľadom k zostave v akej sme nastúpili bolo, že sa pohodlne usadím na lavičke a užijem si zápas, avšak z predvedenej hry „ma posadilo na lavičku“ a zostal rozčarovaný, už z vyššie uvedených dôvodov.

Zápas hodnotil: tréner Miroslav Obuch

Share this post

Leave a Reply