MŠK SENEC – CFM JA U17 0:1 (0:1)

MŠK SENEC – CFM JA U17 0:1 (0:1)

MŠK SENEC – CFM JA U17 0:1 (0:1)

gól: Frederik Zuskin (40. minúta, pokutový kop – 0:1)

Ž.K.: Alan Urbanovský (70. minúta)

 

Zostava: Martišovič (41. minúta Drobný), Hlinka, Rechtorík, Remenár, Danko, Schmitt, Lenický, Sedlák (78. minúta Adamec), Zuskin “C”, Fano (74. minúta Čechvala), Marušic (50. minúta Urbanovský)  

Do hry nezasiahol L. Kováčik

Prvýkrát v sezóne sme odohrali majstrovský zápas na umelej tráve a asi prvýkrát v kariére (pre mňa aj pre chlapcov) za asistencie systému VAR. Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper, ktorý doteraz takmer v každom zápase strelil súperovi najmenej 2 góly. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, ktorý do značnej miery ovplyvnil silný vietor. V prvom polčase sme úplne ovládli hru, domácich sme k ničomu nepustili, dobre sme kombinovali a vypracovali si viaceré gólové príležitosti. Škoda nepremenených príležitostí Šimona Sedláka a Maťa Marušica, ako aj priameho kopu z dobrej vzdialenosti, ktorý zahrával Lukáš Remenár. A tak o osude zápasu rozhodla posledná minúta prvého polčasu, keď aktívnym presingom vybojoval loptu pri pokutovom území domácich Šimon Sedlák, následne ju získal Freďo Zuskin, ktorého domáca obrana faulovala. Nasledoval priamy kop z 18 metrov, ktorý dobre zahral Adam Hlinka, keď jeho strelu ponad múr tečoval rukou domáci obranca. Nasledovala situácia “ako z ligy majstrov”, keď o spornom momente rozhodoval VAR. Po zhliadnutí videozáznamu rozhodca nariadil v náš prospech pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Freďo Zuskin.V druhom polčase nás domáci futbalisti aj vplyvom vetra zatlačili pred našu bránu, avšak naša dobre organizovaná obrana nepripustila vyložené šance v prospech domácich. Tie prišli až po zranení Maťa Marušica a Šimona Sedláka, ktorí museli byť vystriedaní, keď už sme boli absolútne pasívní a stiahnutí pred vlastným pokutovým územím. V tejto fáze zápasu nás podržal svojimi dobrými zákrokmi Lukáš Drobný. Za výkon v druhom polčase musím pochváliť aj striedajúceho Alana Urbanovského, ktorý chodil obetavo do súbojov a výborne si plnil svoje úlohy v tomto zápase. Treba povedať, že v druhom polčase sme málo behali, boli sme málo aktívni, rýchlo sme strácali loptu a preto boli domáci v stálom tlaku na našu bránu. Keďže hráči Senca prvýkrát v sezóne nestrelili gól, tak si odvážame od Slnečných jazier vzácne 3 body.

Za obetavosť musím pochváliť všetkých chlapcov, musíme však popracovať na zápasových detailoch, keď tento zápas už do polčasu mohol byť rozhodnutý v náš prospech, kedy mohlo byť 3:0, a v takom prípade by sa druhý polčas prakticky iba dohrával. Keďže nie sme až tak potentní v strielaní gólov, musíme o úspešné výsledky tvrdo bojovať do poslednej minúty. O to viac si toto víťazstvo ceníme, že sme výbornou defenzívou zase neinkasovali gól.

Hodnotil: tréner Martin Javorka

Share this post

Leave a Reply