MFK Topoľčany 1:0 CFM JA U15 (1:0)

MFK Topoľčany 1:0 CFM JA U15 (1:0)

MFK Topoľčany 1:0 CFM JA U15 (1:0)

 

Nominácia

Martišovič, Prvý, Sedlák, Domin, Tarana, Hornák, Marušic, Gál, Urbanovský, Kyselica, Danko, Klimo, Lenický, Sadloň, Polák

ŽK: (Sedlák 62´)

 

Hodnotenie

Po náročnej a dobre zvládnutej zimnej príprave nás čakala previerka na pôde Topoľčian. Ako sa stalo pravidlom odohrať prvé tri kolá na umelom povrchu ani dnes to nebolo výnimkou. Keďže sme absolvovali množstvo tréningov na umelej tráve, myslel som ,že povrch bude to posledné, čo nám bude robiť problém. Na zlý povrch sme sa vyhovárať nemohli, keďže súper mal rovnaké podmienky ako my. 

Do úvodu sme naskočili veľmi aktívne. Hneď v druhej minúte po rýchlej kombinacií Hornák opečiatkoval brvno. Naša prevaha gradovala spolu s  pribúdajúcim tlakom. Aktivita trvala prvých desať minút. Potom prišlo absolútne prispôsobenie sa hre nášho oponenta. Nasledovalo viacero nepresností  v rozohrávke či chýb v stredovej zóne. Naším najväčším problémom dnes bolo: vypočítať si let lopty, postavenie pri vlastnom odkope a finálna fáza. 

Pri našom odkope sme nevymysleli nič prekvapivé, ba ani konštruktívne. Všetky rozohrávky smerovali na kopačky oponenta, ktorému sme tak zjednodušili postup do pokutového územia. Prekvapivé bolo najmä riešenie herných situácií pod tlakom. Ako náhle malo nasledovať otočenie hry, vždy sme zvolili komplikovanejšiu variantu, a to len prihrávkou po čiare. Ďalej nám absentovala komunikácia, s ktorou si vieme hru tak uľahčiť. Jediný zásah v dnešnom meraní síl padol 29´, ktorý pramenil z nedisciplinovanosti a zlého presúvania. Odrazená lopta smerovala ku domácej futbalistke, ktorá mala veľmi veľa času i priestoru loptu umiestniť. 

V druhom dejstve boli chlapci z Topoľčian na moje prekvapenie herne lepšími. Z čoho si dokázali vypracovať aj samostatný nájazd, ktorý našťastie zneškodnil Martišovič. 

Nechcem aby hodnotenie vyznelo celé negatívne, lebo  snaha a bojovnosť od chlapcov bola viditeľná. Snažili sme sa zápas zvrátiť.  Naša herná prevaha sa vrátila s pribúdajúcimi minútami. Posledných dvadsať minút sa odohrávalo len na polovici domácich, kde sme chlapcov doslova ,,uzavreli´´. 

Nášho súpera sme dostali do veľkého tlaku, ktorý už smerom dopredu nevymyslel nič. Každý ich zisk lopty končil ďalekým odkopom od brány či zdržovaním hry. Podarilo sa nám vymyslieť viacero zaujímavých šancií, no skórovať sa nám už žiaľ nepodarilo. 

Dnes nám chýbal aj kus šťastia. Na chlapcoch bolo vidno veľké sklamanie, lebo naozaj chceli tento zápas vyhrať. Chlapcom sa chcem za predvedený výkon poďakovať, a zároveň ich motivovať. Sme ešte len na spoločnom začiatku a mužstvu verím, že do toho dávajú všetko.

Pevne verím, že táto úvodná ,,facka´´ nám pomôže do ďalších bojov. Cítim veľkú zodpovednosť viesť káder U15, no rovnako vidím aj kvalitu, s ktorou môžeme pracovať. 

Ďakujem

Zhodnotil: Šimon Pažík

Share this post

Leave a Reply