Zostava: Martišovič, Malík, Sedlák, Lukáš Danko, Hátrik, Tarana, Gál, Bardáč, Majerský, Kyselica, Marušic

Striedali: Urbanovský za Bardáča v 57. minúte

Sadloň za Kyselicu v 57. minúte

Matej Danko za Marušica v 78. minúte

Do hry nezasiahli: Vitek, Čechvala, Obuch

Na prvý majstrovský zápas v II. lige MD sezóny 2021-2022 sme cestovali v pokore, ale s odhodlaním popasovať sa o čo najlepší výsledok. Keďže v prípravných zápasoch sa nám výsledkovo veľmi nedarilo, bolo pre nás dôležité odohrať zápas v Skalici v bojovnosti a plnej fyzickej záťaži, pri maximálnej zodpovednosti najmä v defenzívnych herných činnostiach. Čakali sme, že domáci budú silnejší na lopte, preto sme ich nechali hrať na vlastnej polovici ihriska a všetku energiu sme sústredili na osobné súboje na našej polovici ihriska, rýchly zisk lopty a následný prechod do útočnej fázy s cieľom zakončovať každú akciu. Trpezlivo sme čakali na chyby domácich hráčov v útočných kombináciách, po ktorých sme boli pre obranu hráčov Skalice mimoriadne nebezpeční.  Domácich hráčov sme v prvom polčase prakticky k ničomu nepustili, naopak my sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Ak by sme boli presnejší v zakončení, nikto by sa nečudoval, ak by po prvom polčase svietilo na svetelnej tabuli skóre 0:3. Najmä dve strely – Maťo Marušic a Maťo Tarana – by si zaslúžili skončiť gólom, avšak skončili iba na brvne domácej brány.

Do druhého polčasu sme vstúpili s cieľom pokračovať vo výkone z prvého polčasu a nepustiť domácich hráčov do tempa hry. Chceli sme sa vyvarovať individuálnych chýb na vlastnej polovici ihriska, aby sa domáci nedostali ľahko do herného tlaku.  Prízvukoval som chlapcom, že musia čakať na svoju príležitosť, ktorá sa určite dostaví a zdôraznil som im, že ak svoje príležitosti premeníme na strelenie gólu, tak zápas v Skalici vyhráme. Vedel som, že v Skalici určite gól strelíme. Do 60. minúty sme držali domácich futbalistov v dostatočnej vzdialenosti od našej brány. Potom sme urobili zopár chybyčiek, čo domácich naštartovalo k aktivite, výsledkom čoho bola územná prevaha Skalice a niekoľko nebezpečných štandardných situácií. V 74. minúte po obliehaní nášho pokutového územia sme zahrali rukou v 16-ke a domáci premenili pokutový kop, čím sa ujali vedenia 1:0. Naši chlapci sa však nezlomili, zatlačili hráčov Skalice pred ich vlastnú šestnástku a v 75. minúte po odrazenej lopte nádherne trafil z 30 metrov Lukáš Danko a my sme zaslúžene vyrovnali. Obdivuhodné bolo, že po vyrovnávajúcom góle sa naši chlapci nestiahli, ale pokračovali sme v obliehaní domácej brány a najmä dobre zahratý rohový kop v poslednej minúte volal po góle.

Chlapci pochopili, že ak hrajú v plnom nasadení, môžeme a budeme hrať vyrovnané partie s viacerými druholigovými družstvami. Pre chlapcov je každý zápas obrovská futbalová škola života, najmä pre tých, ktorí prišli z kategórie U-15, preto sa budeme na každý zápas pripravovať s plnou vážnosťou a chceme si každý zápas v II. lige naplno užiť. Za predvedený výkon musím pochváliť absolútne všetkých chlapcov, patrí im moje veľké ĎAKUJEM. Všetko, čo sme si pred zápasom povedali, splnili do poslednej bodky. Chlapci určite zistili, že poctivým tréningom a zodpovednou prípravou sa futbalovo posunú na vyšší level tak, aby čoskoro boli oporami kategórie U-19.

Hodnotil: tréner Martin Javorka