FKM KARLOVA VES BRATISLAVA – CFM JA U17 2:1 (1:0)

FKM KARLOVA VES BRATISLAVA – CFM JA U17 2:1 (1:0)

FKM KARLOVA VES BRATISLAVA – CFM JA U17 2:1 (1:0)

góly: Filip Rechtorík (60. minúta – 2:1)

Ž.K.: Šimon Sedlák (11. minúta), Daniel Uváček (80. minúta)

Zostava: Drobný (41. minúta Uváček), Hlinka (79. minúta Kováčik), Rechtorík, Remenár, Hornák, Martišovič (67. minúta Čechvala), Lenický, Schmitt, Sedlák, Danko (41. minúta Urbanovský), Marušic (79. minúta Adamec)  

Prvých osem kôl v 2. dorasteneckej lige kategórie “U17” nás zdobilo bojovnosťou, zodpovednosťou, obetavosťou a ctižiadostivosťou za úspešnými výsledkami. Pred zápasom som upozorňoval chlapcov, že hráme s “papierovo” slabším mužstvom, čomu zodpovedalo ich postavenie v tabuľke, pričom som zdôrazňoval, aby sme sa neprispôsobili hre súpera, lebo by nás to mohlo veľmi mrzieť. Nastúpili sme bez dvoch hráčov základnej zostavy (Fano, Zuskin), pričom práve absencia Freďa Zuskina bola pre mužstvo citeľná, pretože Freďo napriek svojim “svojským” prejavom je hnacou silou mužstva za víťazstvami. Na ihrisku chýbal líder, ktorý by zodvihol bojovú zástavu v snahe zvíťaziť. Od prvej minúty sme boli nekoncentrovaní na hru, všade sme boli pomalší, vyhýbali sme sa osobným súbojom, chýbala bojovnosť a futbalové emócie. Domáci sa na svoje víťazstvo nijako nenadreli, k prvému gólu im pomohol rozhodca nezmyselným verdiktom, keď zapískal pokutový kop za “údajnú” ruku Lukáša Remenára na bránkovej čiare. Paradoxom bolo, že za túto ruku, ktorá mala zabrániť streleniu gólu, nebola Lukášovi udelená ani žltá karta, pričom paradoxne tiež vyznelo vyjadrenie hlavného rozhodcu, ktorý skonštatoval, že ruku mu signalizoval postranný rozhodca, pričom hlavný rozhodca bol od inkriminovanej situácie 5 metrov a postranný rozhodca 30 metrov. Napriek tomu som si myslel, že nás táto situácia zomkne a naštartuje, veril som, že otočíme nielen priebeh zápasu, ale aj skóre zápasu. Do konca polčasu sme si vypracovali pár sľubných príležitostí, ale keďže sme neboli dôrazní, gól sme nestrelili.

Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, začali sme hrať na 2 útočníkov, keď sa do útoku posunul Filip Rechtorík. Touto zmenou sme boli nebezpečnejší smerom dopredu, ale v strede ihriska sme prehrávali veľa osobných súbojov a všetky odrazené lopty zbierali domáci. Na kolená nás zrazil druhý gól domácich, ktorý sme inkasovali po našej hrubej chybe vo vlastnom pokutovom území. V 60. minúte nás vrátil do hry Filip Rechtorík, ktorý premenil svoj nájazd na domáceho brankára po peknej prihrávke Matúša Lenického. Vyrovnať sme mohli ešte po dvoch streleckých pokusoch Maťa Marušica a jednom Filipa Rechtoríka, ale všetky tesne minuli domácu bránu. A tak domáci zaknihovali na náš účet druhé víťazstvo v súťaži, treba povedať, že celkom darované.

My sme v tomto zápase hrali bez záujmu a futbalového zápalu, chýbalo nám to, čo nás zdobilo prvých osem zápasov. Každého trénera mrzia prehry, ale po tomto zápase ma nebolí ani tak prehra, ako spôsob, ako sme sa k nej dopracovali. Prehrali sme aj so Skalicou a Interom a chlapcov som pochválil, ale po dnešnom zápase chváliť nemáme čo. Zápas sme si prehrali iba my svojim prístupom k zápasu. Nechápem chlapcov, že štyrikrát v týždni poctivo trénujeme a príde zápas, kde máme ukázať to, čo sme natrénovali a zabaviť sa futbalom, ale niektorí chlapci skĺznu do roviny alibizmu, prispôsobia sa relatívne slabému výkonu domácich, a po zápase nemajú radosť z futbalu. Z našej strany to bol taký pekný nedeľný výletík do Bratislavy klubovým autobusom. Toto sú pre mňa veci len málo pochopiteľné a pre 2. dorasteneckú ligu neprípustné. Ešte raz, dá sa prehrať s hocikým, ale výkon mužstva musí byť absolútne na inej úrovni. Ľahko sa môže stať, že takýmto prístupom budeme ľahkým sústom pre každého súpera, a každý súper z nás bude robiť trhací kalendár.

Hodnotil: tréner Martin Javorka

Share this post

Leave a Reply