FK Slovan Duslo Šaľa – CFM JA U19 1:3 (1:1)

FK Slovan Duslo Šaľa – CFM JA U19 1:3 (1:1)

ŽK: –  Kľúčovský,Magala

ČK: –

Zostava:

Strnad, Holán, Macháč, Magala, Straka, Gágorík, Kľúčovský, Mihálik, Škamla, Kyselica, Šiška

V dohrávanom 12.kola sme cestovali k súperovi do Šale, ktorá je v hornej polovici tabuľky. Zápas sa hral vo veternom počasí a v prvom polčase sme hrali s vetrom. Od úvodu sme sa snažili prehusťovať stred poľa a smerom dopredu hrať kombinačne, ale jednoducho. Od úvodu sme boli aktívny a robili problémy domácim v strede poľa. Prvý gól však dali domáci po našom rohovom kope, keď najskôr Mihálik nezakončil, v strede sme protiútok neprerušili a nakoniec Keszely povyzvŕtal obranu a otvoril skóre. Domáci dlho neviedli a Mihálik pri pressingu zobral domácemu obrancovi loptu a vyrovnal na 1:1. Po góle zaskočení domáci nemali príliš z hry, naopak my sme svojou aktivitou robili domácim problémy a dostávali sme sa do zakončení. Do polčasu  sme sa ale gólovo nedokázali presadiť, súper sa spoliehal len na strely z poza šestnástky  a štandardných situácií. Po jednej z nich sa dostali do koncovky, a náš brankár neistím zákrokom zaistil pre domácich roh. Po ďalšom rohovom kope skončila lopta po jeho teči na brvne našej brány. V druhom polčase však už pôsobil veľmi isto a všetky centrované lopty sťahoval pre seba a nedovolil domácim dostať sa do koncovky. Na začiatku druhého polčasu prišiel náš druhý gól, keď sa Škamla uvoľnil a strelou spoza šestnástky nás dostal do vedenia. Domáci pôsobili nervózne a zaskočene. Po rohovom kope mal veľkú šancu Kľúčovský, keď najskôr hlavou neumiestnil loptu do brány a následnú dorážku slabšou nohou brankár kryl. Následne mohol zakončiť Kyselica, ktorý prenikol do pokutového územia, ale jeho strelu brankár kryl. V tom čase bola domáca obrana otvorené a my sme sa dostávali do zakončení, ktoré sme trestuhodne nedokázali využiť. Tak ako Kyselica, keď sme  dvaja išli na obrancu potom, čo Škamla výborne zbehol za chrbát obrany a tiesnený ho výborne našiel. Ten však sám pred brankárom nedokázal dať gól a strelou zakončil do vybiehajúceho brankára. Následnu odrazenú loptu sme zachytili, vrátili späť do šestnástky a Škamla zvýšil na konečných 1:3 z pohľadu domácich. Následné minúty sme takticky zvládli a zaslúžene zvíťazili.

Tešia nás nielen dôležité tri body proti kvalitnému súperovi, ale aj spôsob akým sme ich získali. Odohrali sme azda najlepšie stretnutie na jeseň a hra, ktorú sme predvádzali počas celého stretnutia nás musí tešiť.

Zápas hodnotil: Tréner Karol Kantek