Ž.K.: –

10.08.2019

zostava: Baláž, Varga, Kičin, Cibulka, Mihalik (64´Blaško), Orviský (81´Motúz), Š.Valo, M.Valo (85´Valko), Vido, Michalak (58´Reško), S.Valo “C“ (89´Liška)

do hry nezasiahol: Beňuš (chytal za U17)

Úvodné minúty boli opatrné a obe mužstvá sa oťukávali. S pribúdajúcim časom sme sa začali dostávať k ohrozeniu brány domácich. Ako prvý mal možnosť M.Valo, no jeho strelu obrana súpera zblokovala. Hneď v zápätí sa dostali do zakončenie Levice, no tiež bez úspechu. Otvoriť skóre mohol po kolmici Š.Vala S.Valo, ale sám pred brankárom zaváhal. O pár minút neskôr sa S.Valo dostával do sľubnej  streleckej pozície, no v poslednom momente ho od lopty odstavili a následná dorážka Vida skončila vedľa. V závere polčasu ešte nevyužili svoje šance Michalak a M.Valo. Po zmene strán pokračoval zápas v dobrom tempe. Individuálnou akciou sa predviedol M.Valo, no jeho spätnú prihrávku zlikvidoval pozorný brankár súpera. V strede ihriska sme dokázali získavať lopty, čím sme sa dostávali do zakončenia. Po jednom z úspešných súbojov Orviského sa rútil sám na bránu S.Valo, ale trafil iba bočnú sieť. Rozhodujúci moment prišiel pätnásť minút pred koncom stretnutia. Reško sa ocitol nebránený pred pokutovým územím, nešpekuloval a napálil loptu k tyči – 0:1! Záverečný tlak domácich sme ustáli (uskákali) a domov si vezieme dôležité tri body. Myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili!

Hodnotil: tréner Juraj Kuťka