góly: 10´, 27´, 51´Vido, 56´Cesnek

Ž.K.: –

09.03.2019

zostava: Uváček, Sedlák, F.Valo, Cibulka, Mlynár, Moravčík, Klampár, Cesnek, Michalak, Karaba (60´Macko), Vido “C“

Do zápasu sme vstúpili aktívne a hneď v druhej minúte skončila strela Michalaka iba tesne vedľa tyčky. V desiatej minúte sme sa tešili z gólu – rohový kop zahrával Cesnek, najvyššie vyskočil Vido, ktorý hlavou otvoril skóre – 0:1! V ďalšom priebehu sme mali šťastie, pretože súper nedokázal využiť našu zlú rozohrávku, keď dvakrát zaváhal Uváček. V jednom prípade nám pomohla aj konštrukcia brány – to nás asi prebralo, začali sme byť živší, agresívnejší a po prihrávke Michalaka skóroval opäť Vido – 0:2! V druhom polčase sme v priebehu pätnástich minút zahodili viaceré 100% príležitosti, za čo sme pykali. Po priamom kope sa domáci tešili z kontaktného gólu – 1:2! Tomuto momentu predchádzali štyri chyby v defenzíve: 1.nedôraz v strede ihriska, 2.zlé zatvorenie priestoru krajným obrancom, 3.zbytočný faul Mlynára, 4.strelu do stredu brány musí brankár chytiť alebo vyraziť. Boli sme z toho mierne zaskočení, no netrvalo dlho a opäť sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Po kolmici od Cesneka skompletizoval hattrick Vido – 1:3! Konečnú podobu výsledku dal strelou spoza šestnástky Cesnek – 1:4! Vo väčšine zápasu sme hrali celkom slušný futbal, no vyvarovať sa jednoznačne musíme hluchým úsekom hry, ktoré nás môžu v ďalších majstrákoch pripraviť o body. Mrzí ma strelecká nemohúcnosť v zakončení pri jasných tutovkách.

Zápas hodnotil: Tréner Juraj Kuťka