FC ŠTK 1914 Šamorín – CFM JA U17 1:2 (0:1)

FC ŠTK 1914 Šamorín – CFM JA U17 1:2 (0:1)

FC ŠTK 1914 Šamorín – CFM JA U17 1:2 (0:1)

góly:  Matej Marušic 2 (30. minúta – 0:1, 60. minúta – 0:2)

Ž.K.:  Zuskin (8. minúta)

01.08.2020

Zostava: Drobný, Danko (68. min. Hlinka), Rechtorík, Sedlák, Hornák, Martišovič, Lenický, Schmitt, Zuskin “C”, Trebatický, Marušic (77. min. Urbanovský)

do hry nezasiahol: Tonkovič  

Na prvý majstrovský zápas v II. lige MD sme cestovali v oklieštenej zostave, keď z rôznych dôvodov chýbali Remenár, Šúlovský, Gál, Fano, Adamec, Hruška a Kováčik. Keďže v prípravných zápasoch, s výnimkou zápasu s Interom Bratislava, sme nehrali v optimálnom zápasovom nasadení, bolo pre nás dôležité odohrať zápas v Šamoríne v bojovnosti a plnej fyzickej záťaži. Vedeli sme, že domáci budú silnejší na lopte, preto sme ich nechali hrať na vlastnej polovici ihriska a všetku energiu sme sústredili na osobné súboje na našej polovici ihriska. Po vybojovaných a získaných loptách bolo našou snahou prejsť do rýchlych protiútokov, čo sa nám po celý zápas darilo. Trpezlivo sme čakali na chyby domácich hráčov a po jednej z nich loptu získal Marek Martišovič, ktorý ju prihral “Freďovi” Zuskinovi a ten nezištnou prihrávkou okolo domácich stopérov vysunul Maťa Marušica, ktorý svoj samostatný nájazd bezpečne premenil. Domácich hráčov sme prakticky k ničomu nepustili, svoju jedinú prvopolčasovú šancu nepremenili.

Do druhého polčasu sme vstúpili s cieľom kúskovať hru a nepustiť domácich hráčov do tempa hry, lebo sme vedeli, že viacerí naši chlapci hrajú so sebazaprením z dôvodu ľahších zranení a na lavičke sme mali pripravených len 2 hráčov do pola. Prízvukoval som chlapcom, že musia čakať na svoju príležitosť, ktorá sa určite dostaví a zdôraznil som im, že ak svoju príležitosť premeníme na strelenie gólu, tak zápas v Šamoríne vyhráme. Tak aj bolo, po vybojovanej lopte sa dostala lopta od Lenického k Schmittovi a Marušicovi, ktorý opäť svoj nájazd s prehľadom premenil. Desať minút pred koncom zápasu domáci futbalisti skorigovali na 1:2, avšak do konca zápasu sme bojovnosťou, nasadením a elánom domácich už do výraznej gólovej príležitosti nepustili.

Chlapci pochopili, že ak hrajú v plnom nasadení, môžeme hrať vyrovnané partie s viacerými druholigovými družstvami. Pre chlapcov je každý zápas obrovská futbalová škola života, preto sa budeme na každý zápas pripravovať s plnou vážnosťou a chceme si každý zápas v II. lige naplno užiť. Za predvedený výkon musím pochváliť všetkých chlapcov, patrí im moje veľké ĎAKUJEM. Všetko, čo sme si pred zápasom povedali, splnili do poslednej bodky.

Hodnotil: tréner Martin Javorka

Share this post

Leave a Reply