FC Baník Prievidza U17  2:0 CFM JA U17 (0:0)

FC Baník Prievidza U17  2:0 CFM JA U17 (0:0)

 FC Baník Prievidza U17  2:0 CFM JA U17 (0:0)

Zostava: 

Beňuš, Uváček, Mlynár, Rechtorík, Valo, Hlinka, Schmitt, Brezina, Moravčík, Cesnek (C), Blaško, Zuskin, Bakita, Šulovský, Hruška 

 

Hodnotenie:

Upršanú sobotu sme strávili na pôde domáceho celku v Partizánskom. Na zápas sme sa svedomito pripravovali už od začiatku týždenného mikrocyklu. Konfrontácia so súperom bola v prvom polčase identická ako minulý víkend. No tentokrát mal náš súper viacero výhod. Najdominantnejšou boli fyzické predispozície. Domáci celok nás nepustil skoro k ničomu. Ich obrana bola dobre zabezpečená a náznaky našich rozvíjajúcich šancí sa im podarilo zneškodniť už v zárodku. V prvom dejisku sme mohli vidieť viac-menej medzišestnástkový zápas. 

Dúfal som, že rozuzlenie príde hneď v úvode  druhéhopolčasu. No žiaľ zmýlil som sa a nám sa nepodarilo vôbec skórovať. Podarilo sa nám preniknúť do pokutového územia domácich, ale bez výsledku. Súper ťažil z rýchlych protiútokov, na ktoré sa nám nepodarilo viackrát promtne zareagovať. 

Viacero šancí oponenta  končili pri zakročení Uváčkaalebo nepresnou koncovkou. No napriek tomu sa im podarilo dvakrát skórovať. Prvý gól pramenil z nepochopiteľného vystúpenia obrannej trojice a následným nedôrazom. Množstvo rozvíjajúcich sa akcií súpera sme mali prerušiť už na polovici, a to taktickým faulom. V strede ihriska sme prehrali množstvo osobných súbojov, v ktorých nám chýbala väčšia agresivita. To neplatí o Jakubovi Mlynárovi, ktorý počas zápasu neprehral ani jeden súboj, čo je chvályhodné. Druhý gól sme inkasovali rovnako po strate lopty na súperovej polovici, ktorý sa dvoma prihrávkami ocitol pred našim gólmanom. Čo som možno očakával ? Väčší kľud na našich kopačkách,  lepšie percentuálne držanie lopty a kľudnú rozohrávku smerom vpred.  

Bojovnosť a ochota sa chalanom zaprieť nedá, no dnes to bohužiaľ nestačilo. Máme čo zlepšovať a čaká nás množstvo práce.

Hodnotil: tréner Šimon Pažík

Share this post

Leave a Reply