CFM JA U19 – ŠK Šurany     6:1 (3:0)

góly: 70´, 74´K.Krajčík, 16´M.Valo, 35´S.Valo, 37´Prvý, 71´Michalak

20.10.2018

zostava: Baláž, Klein (61´Michalak), Kičin, F.Valo,  P.Krajčík, Š.Valo, Varga, Prvý, M.Valo, Hečko (61´K.Krajčík), S.Valo “C“ (61´Frankovič)

V úvodnej desaťminútovke sme neboli na ihrisku, pôsobili sme laxne, boli sme bez pohybu a robili veľké chyby pri zakladaní útoku, čo súper nedokázal využiť. Potom sme sa konečne prebrali, dostali sa do zápasu a vytvárali si jednu šancu za druhou. Úvodné dve príležitosti nedokázali využiť S.Valo a M.Valo, ale netrvalo dlho a druhý menovaný sa tešil z otváracieho gólu stretnutia, keď technickou strelou prekonal brankára hostí – 1:0! Pokračovali sme v nátlakovej hre a bolo len otázkou času kedy strelíme druhý gól. Po rohovom kope zahral rukou v pokutovom území obranca Šurian a nariadenú penaltu S.Valo bezpečne premenil – 2:0! Pred odchodom do kabín sme dokázali ešte navýšiť náš náskok. Výbornú krížnu prihrávku adresoval S.Valo Prvému, ktorý samostatný nájazd dotiahol do úspešného konca – 3:0! Druhý polčas už bol plne v našej réžii. Hostia sa skoro vôbec nedostali z vlastnej polovice ihriska. Štvrtý presný zásah zaznamenal K.Krajčík, po prihrávke Frankoviča – 4:0! O minútu neskôr našiel kolmicou Š.Valo rozbehnutého Michalaka, ktorý sa tešil zo svojho prvého gólu v kategórii U19 – 5:0! Š.Valo bol aj pri zrode našej poslednej gólovej akcie, keď diagonálou naštartoval Prvého, jeho spätná prihrávka sa dostala ku K.Krajčíkovi, ktorý upratal loptu do siete – 6:0! Veľká škoda, že sme si neudržali čisté konto. Po hrubej chybe pri rozohrávke sme inkasovali – 6:1!

Dnes sme odohrali celkom slušné stretnutie a víťazstvo je úplne zaslúžené. Za korektný zápas sa chcem poďakovať všetkým aktérom na ihrisku.

Zápas hodnotil: Tréner Juraj Kuťka