Ž.K.: S.Valo, Orviský

03.08.2019

zostava: Baláž, Motúz (26´Cibulka), Kičin, Varga, Mihalik, Orviský (72´Valko), Š.Valo, M.Valo, Vido (72´Krajčík), Reško (60´Michalak), S.Valo “C“ (86´Bero)

do hry nezasiahol: Beňuš

V úvodnom kole nového súťažného ročníka sme privítali Šaľu. Do zápasu sme vstúpili aktívne a súpera sme zatlačili. Hneď z prvej akcie sme dokázali skórovať. Center Reška našiel Vida, ktorý nastrelil iba tyčku, no odrazenú loptu poslal do siete M.Valo – 1:0! Tento moment nás ešte viac naštartoval a v prvých dvadsiatich minútach sme boli lepším tímom. Potom sa však hra vyrovnala. Hostia mohli dorovnať skóre, ale loptu smerujúcu do brány vykopol spred čiary obetavým spôsobom Mihalik. Prvý polčas mohol zvýšiť náš náskok M.Valo, no proti bol brankár súpera, ktorý ho vychytal. Po zmene strán sa Šaľa okamžite dostala do výbornej šance, ale samostatný nájazd Hučko nevyužil. Následne sa hra odvíjala v stredovej zóne bez výraznejších príležitostí. Upokojujúci druhý presný zásah zaznamenal S.Valo po strele Š.Vala – 2:0! O pár minút neskôr mohol po centri Vida zvýšiť naše vedenie opäť S.Valo, no jeho hlavička skončila tesne vedľa brány. Odohrali sme náročný duel proti nepríjemnému súperovi. Herný výkon nebol ideálny, no mierne nedostatky nahradila bojovnosť a nasadenie.

Hodnotil: tréner Juraj Kuťka