Ž.K.: 55´Š.Valo, 56´M.Blaško

05.08.2018

zostava: K.Krajčík, Klein, Kičin, M.Blaško, P.Krajčík, Varga, Dékaň (71´Bero), Hečko, Š.Valo, Burzala (74´Adamčík), S.Valo “C“

do hry nezasiahli: Baláž, Frankovič

Úvodné kolo nového ročníka sme zvládli. Do zápasu sme nastupovali odhodlane, čo bolo na ihrisku aj vidieť. Boli sme aktívnejší ako súper a dostávali sme sa k ohrozeniu goalmana hostí. Dobré príležitosti Š.Vala, S.Vala, Burzalu však zostali nevyužité a strela Hečka skončila iba na tyčke. Prvý presný zásah si na svoje konto pripísal Burzala, ktorý doťukol loptu do brány po individuálnej akcii Hečka. Tento moment nás neuspokojil a aj naďalej sme diktovali tempo hry. Do prestávky mohol zvýšiť náš náskok opäť Burzala, no sám pred brankárom zaváhal. Ďalšiu sľubnú šancu nedotiahli do úspešného konca Š.Valo s Dékanom. Do kabín sme teda odchádzali s najtesnejším náskokom. Po prestávke sme sa desať minút na ihrisku hľadali, čo Bánovce nedokázali využiť. Paradoxne sa podarilo skórovať nám, keď S.Valo krížnou strelou rozvlnil sieť, asistenciu si v tomto prípade pripísal Š.Valo. Potom sa hra viac – menej odvíjala medzi šestnástkami s ojedinelými príležitosťami na oboch stranách. Za tohto stavu (2:0) nás dobrým zákrokom podržal K.Krajčík, ktorý vyrazil gólovú strelu Bánoviec. Upokojujúci tretí presný zásah zaznamenal S.Valo, ktorý využil moment prekvapenia po rýchlom autovom vhadzovaní. Čo sa týka herného prejavu – bola väčšia spokojnosť s prvým polčasom a čo sa týka gólov – samozrejme, že s tým druhým. Celkovo hodnotím zápas pozitívne, ale viem, že máme na viac!

Zápas hodnotil: Tréner Juraj Kuťka