CFM JA U17 – Spartak Myjava 1:0 (1:0)

05.09.2020

Zostava: Drobný, Hlinka, Rechtorík, Sedlák, Hornák, Lenický, Schmitt, Remenár, Danko (41. minúta Fano), Zuskin “C” (79. minúta Kováčik), Marušic (61. minúta Urbanovský)

Gól: Zuskin (8. minúta 1:0)

Ž.K.:  Schmitt (63. minúta), Zuskin (74. minúta)

V domácom zápase so súperom z Myjavy sme boli miernym favoritom vzhľadom na naše tabuľkové postavenie. Pred zápasom som upozorňoval chlapcov, aby hrali svoju hru, založenú na bojovnosti, trpezlivosti, zodpovednosti s pokusom o kombinačnú hru. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, po dôraze v pokutovom území sa dostal k zakončeniu Freďo Zuskin a my sme vyhrávali 1:0. Mali sme aj ďalšie dobré strelecké príležitosti, najmä strelecký pokus Lukáša Remenára a zakončenie Lukasa Schmitta si pýtali gól. Počas celého prvého polčasu sme súpera nepustili k vážnejšiemu ohrozeniu našej brány.

Do druhého polčasu som upozornil chlapcov, aby sa neprispôsobili hre súpera, lebo by sa nám to mohlo vypomstiť a mohli by sme inkasovať gól, ktorý by veľmi ovplyvnil priebeh zápasu. Musím úprimne povedať, že naša hra v druhom polčase nespĺňala kritériá našej hry z predchádzajúcich zápasov, hrali sme bez zápalu, nasadenia, a keď prišla aj nedisciplinovanosť, tak súper mohol vyrovnať, keď po našej chybnej rozohrávke hostia trafili brvno našej brány. Ku koncu zápasu bol súper nebezpečný najmä po štandardných situáciách, ktoré však na naše šťastie zostali nepremenené. Keď hostia otvorili obranu, mali sme zopár príležitostí na strelenie gólu aj my, nakoľko sme však boli v koncovke nepresní, skóre zápasu sa už nemenilo.

Hodnotil: tréner Martin Javorka