CFM JA U17 – FK LOKOMOTÍVA TRNAVA 0:0 (0:0)

CFM JA U17 – FK LOKOMOTÍVA TRNAVA 0:0 (0:0)

CFM JA U17 – FK LOKOMOTÍVA TRNAVA 0:0 (0:0)

 

Zostava: Martišovič (54. minúta Drobný), Hlinka, Rechtorík, Remenár, Hornák, Lenický, Schmitt, Sedlák, Fano (71. minúta Danko), Zuskin “C” (79. minúta Čechvala), Marušic (79. minúta Adamec)  

Ž.K.:  Hlinka (74. minúta), Zuskin (79. minúta)

Do hry nezasiahli: Kováčik

 

Po sérií 4 neprehratých zápasoch sme sa celý týždeň pripravovali na to, že chceme zaskočiť vysokého favorita celej súťaže – hráčov FK Lokomotíva Trnava. Našim cieľom bolo vyhrať tento náročný domáci zápas. K týmto víťazným myšlienkam nás viedlo niekoľko dôvodov, jednak séria neprehratých zápasov, ďalším faktorom bolo to, že naši chlapci sa výkonnostne zlepšujú od zápasu k zápasu a v neposlednom rade obrovská chuť v tréningovom procese sa futbalovo zdokonalovať. Dôležité pre nás bolo odohrať zápas v maximálnom nasadení, zodpovedne, bojovne, emotívne a hlavne so srdiečkom. Všetko sa nám v tomto zápase splnilo, teda okrem čerešničky na torte v podobe víťazného gólu. Aj keď hráči Lokomotívy sa snažili o kombinačnú hru v strede ihriska, k výraznejším šanciam sme ich nepustili. Ich najväčšou šancou v prvom polčase bol priamy kop, ktorý skončil na brvne našej brány. Okrem toho naša obetavá a bojovná dvojzónová defenzíva hostí v prvom polčase k ničomu nepustila. Práve naopak, tým, že pracujeme spoločne aj na fyzickej kondícií a v pohode momentálne dokážeme odohrať 60. minút “tempo zápas” s najlepšími mužstvami 2. dorasteneckej ligy, v prvom polčase sme v priebehu 2 minút mali 4 vyložené gólové príležitosti, keď hostí v týchto momentoch podržal výbornými zákrokmi ich brankár. Škoda týchto “góloviek”, ale pre mňa je aj tak obrovským potešením, že s takýmto súperom, aký bezpochyby Lokomotíva je, sme my prvý polčas boli tí, ktorí ovládali ihrisko. Všetky 4 šance boli výsledkom krásnych kombinácií a presných prihrávok, pri zakončení Šimona Sedláka (2 šance) a Lukasa Schmitta (2 šance) nám chýbal kúsoček šťastia.

Do druhého polčasu sme išli s tým, že stále sme chceli strhnúť víťazstvo na našu stranu. Do 65. minúty to bol absolútne vyrovnaný zápas, na konci zápasu nás hráči Lokomotívy zatlačili pred naše pokutové územie, ale vyloženú šancu si hostia nevypracovali. Nebezpečenstvo pre našu bránu hrozilo iba zo štandardných situácií, ktoré sme však s prehľadom zvládli. A tak sa nakoniec body delili, keďže už do konca zápasu gól nepadol.

Opätovne musím chlapcov pochváliť za ich výkon! Od 1. júna, kedy som chlapcov prevzal, sa výkonnostne posúvajú míľovými krokmi vpred, ako som na začiatku spomenul, dnes už dokážeme odohrať vyrovnanú partiu s ktorýmkoľvek mužstvom v súťaži, aj keď pre nás našim typologicky najlepším štýlom hry, založenom na obetavosti, bojovnosti, zodpovednosti a ochote behať. Okrem toho pracujeme na kombináciách a fyzickej záťaži, a ja verím, že s pribúdajúcimi tréningami budeme ešte nebezpečnejší pre súperov našimi útočnými aktivitami. Skutočne je radosť pracovať s týmito chlapcami, ktorí sa každou tréningovou jednotkou futbalovo zlepšujú.

Hodnotil: tréner Martin Javorka

Share this post

Leave a Reply