CFM JA U17 2 : 0 MŠK Považská Bystrica (0:0)

CFM JA U17 2 : 0 MŠK Považská Bystrica (0:0)

CFM JA U17 2 : 0 MŠK Považská Bystrica (0:0)

Nominácia: 

Beňuš, Tonkovič, Uváček, Mlynár, Rehctorík, Hlinka, Valo, Šulovský, Brezina, Cesnek, Moravčík, Blaško, Zuskin, Trebatický, Hruška, Gogol, Bakita

Góly:  Cesnek (18´), Zuskin (67´)

 

Hodnotenie:

Do zápasu sme naskočili koncentrovane a so stanovením jasného cieľa. Už samotná príprava pred zápasom mala správny smer. Čo nám ale chýbalo ? 

Spresnenie jednoduchých prihrávok, využívanie čiarových priestorov a následné kombinovanie smerom dopredu. Od oboch krajných hráčov často dochádzalo k zbytočnému zhusťovaniu stredových zón. Na základe toho bol prehustený stred ihriska a prichádzalo k častej strate lopty. 

Ďalej som bol miestami až prekvapený zo spolupráce zadnej obrannej štvorice. Robili nám problémy ako: základné presúvanie, vzájomné zabezpečovanie či veľmi dôležitá komunikácia. Verím ,že to nastalo len malou nedisciplínovanosťou. Preto sa tomu budeme venovať počas tréningového procesu a podobné nedostatky postupne odstraňovať.    

Chuť po troch bodoch nemôžem zaprieť nikomu. Bolo vidno ,že chceme bojovať a niečo urobiť s bezgólovým stavom. Žiaľ sa strácala  kvalita prevedenia, a to hlavne pri riešení jednotlivých situacií. Cez to všetko sme si dokázali vypracovať zopár sľubných šancí, no stav sa v prvom polčase nemenil. A preto sme odchádzali do kabín s bezgólovým rozdielom.

V kabíne som sa snažil vysvetliť čo robíme dobre, z čoho môžeme ťažiť a zasa naopak čomu sa treba vyvarovať. Snažil som sa, aby chalani pochopili systém a ,,hru´´, ktorú od nich vyžadujem. 

V druhom dejisku sa naša hra od základov zmenila. Zrazu sme nášho súpera k ničomu nepustili, ba i dokonca ani na vlastnú polovicu ihriska. Začali sme riešiť situácie úplne jednoducho. K tomu nadväzovalo držanie lopty a naše pribúdajúce šance. Skúšali sme ohroziť súperovho brankára strelami zo strednej vzdialenosti, z ktorých pramenili viaceré štandartné situácie. Jednu sa nám podarilo aj zúžitkovať, keď Lukáš Cesnek prekonal gólmana hostí a ujali sme sa vedenia.                         V nastolenom tempe sme ďalej pokračovali, kde došlo ku viacerým doslova čistým šanciam. Nakoniec sme sa tešili aj po druhýkrát, keď sa strelou z prvej vyznamenal Zuskin. Zápas sme definitívne mohli ukončiť tretím presným zásahom, no čistú šancu spálil Gogol. 

Chalanov by som chcel za predvedený (hlavne druhopolčasový) výkon pochváliť a motivovať do ďalších meraní síl. 

Hodnotil: tréner Šimon Pažík

Share this post

Leave a Reply