CFM JA U13 – Komárno  3 : 2

Nominácia: Mahrek, Vulgán, Sadloň, Lenický, Marušic, Urbanovský, Kyselica, Čeliga, Obuch, Pripko Hornák, Pripko, Mišovic, Gál, Ostrovsky.

Góly : Marušic, Gál, Lenický

Hodnotenie:

V tomto zápase sme predviedli náš najlepší výkon v doterajšom priebehu sezóny. Od začiatku sme sa snažili riešiť vzniknuté herné situácie futbalovým spôsobom, čo nám aj vychádzalo. Prinieslo nám to úspechy v podobe gólov a nebezpečných gólových situácií. O náš prvý gól sa po uniku postaral Marušic, ktorý sa presadil v súboji 1:1 s brankárom a prízemnou strelou skóroval, treba však vyzdvihnúť peknú prihrávku lobom, ktorou ho vysunul Gál. O pár minút neskôr sa zopakovala podobná situácia, opäť sme videli peknú prihrávku Gála, no tento krát bol Marušic v úniku zastavený faulom. Nariadený pokutový kop nepremenil Mahrek. V druhom polčase prišlo do našej hry uspokojenie a chaos. Nevedeli sme sa zorientovať na ihrisku prehrávali sme súboje a zbytočne sme strácali lopty. Dostávali sme sami seba pod tlak. Toto využil náš súper a dvoma gólmi otočil vývoj stretnutia. Krátka prestávka na osvieženie nám prišla vhod, po nej vybehlo na trávnik opäť mužstvo z prvého polčasu, ochotné bojovať a tvrdo pracovať na ihrisku, riešiť situácie futbalovo a nezbavovať sa zbytočne lopty. Hneď po prvej vydarenej kombinácií to potvrdil Gál a krásnou strelou z poza pokutového územia vyrovnal na 2:2. Gólom nabudené mužstvo sa snažilo strhnúť hru na svoju stranu, čo sa aj podarilo. V samotnom závere sa úniku Ostrovského a  dobrej prihrávke „pod seba“ dostal k lopte Lenický ktorý nezaváhal a z hranice pokutového kopu rozhodol zápas v náš prospech.

Videli sme v zápase že ak plníme dohodnuté úlohy , hráme zodpovedne a situácie riešime futbalovo majú s tým súperi problém. V tomto zápase sme nastúpili proti kvalitnému mužstvu zo špičky tabuľky  a vedeli sme hrať s ním vyrovnanú partiu. No ak si na ihrisku budeme robiť čo chceme nebude to fungovať viď začiatok druhého polčasu !!

Zápas hodnotil: Tréner Martin Bališ