góly: 61´, 67´M.Valo, 22´S.Valo, 52´Š.Valo

Ž.K.: Blaško

14.09.2019

zostava: Baláž, Motúz, (56´Varga), Kičin, Cibulka (75´Bero), Mihalik (67´Liška), Orviský, Š.Valo, M.Valo (71´Michalak), Vido, S.Valo “C“, Blaško

do hry nezasiahol: Beňuš (chytal za U17)

Vstup do stretnutia nám absolútne nevyšiel. Profesorský prístup každého hráča sa negatívne podpísal na našej hre. Všetko nám trvalo dlho, všetko sme hrali na veľa dotykov, čo domáci bez problémov využívali k odoberaniu lôpt s následným prechodom do protiútokov. Prvú šancu súpera zlikvidoval výborným zákrokom Baláž, keď skorým vybehnutím nedovolil útočníkovi ČFK skórovať. Ani tento moment nás neprebral, pokračovali sme v zimnom spánku a trest prišiel…po zbytočnom faule v pokutovom území premenili domáci nariadenú penaltu – 1:0! Až potom sme si čiastočne uvedomili, že by sme mali na ihrisku niečo predviesť. Vyrovnať sa nám podarilo po jednoduchej akcii, na ktorej konci bola gólová strela S.Vala – 1:1! V prvom polčase sa už toho moc neudialo. Hra sa odvíjala hlavne v strede ihriska bez výraznejších príležitostí. Nasadenie, bojovnosť bola na vysokej úrovni, ale futbalová kvalita bola nedostačujúca. Po zmene strán vybehlo na plochu úplne iné mužstvo. Zrazu sme si vedeli presne prihrať, zrazu sme boli koncentrovaní. Hneď sme sa dostali aj do šance keď center Vida našiel hlavu Blaška, no lopta skončila tesne nad bránkou. O pár minút neskôr sme sa dostali do vedenia. V krídelnom priestore sa presadil Blaško, na jeho center si nabehol Š.Valo a bolo 1:2! Pokračovali sme vo vysokom tempe a neustále napádali súpera. Odmenou bol tretí presný zásah v podaní M.Vala – 1:3! Ten istý hráč uzavrel skóre stretnutia na konečných 1:4!

Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. Z toho prvého sa musíme veľmi rýchlo poučiť a na ten druhý musíme nadviazať.