góly: 28´Blaško, 60´S.Valo, 64´M.Valo, 84´Reško

Ž.K.: –

31.08.2019

zostava: Baláž, Varga (75´Motúz), Kičin, Cibulka, Mihalik, Orviský (63´Valko), Š.Valo, M.Valo, Vido (60´Reško), S.Valo „C“ (76´Bero), Blaško (65´Michalak)

do hry nezasiahol: Uváček (chytal za U17)

Úvodná pätnásť minútovka bola z našej strany nervózna, čo sa podpísalo pod viaceré nepresnosti. Domáci sa spoliehali na hlboký defenzívny blok, z ktorého chceli vyrážať do brejkov, no tie sme dokázali eliminovať. Do prvej sľubnej príležitosti sa dostal až v dvadsiatej minúte M.Valo, ale jeho strelu zlikvidoval goalman súpera. Nasledovala šanca Blaška, ktorý však zaváhal a namiesto strely zvolil prihrávku na obsadeného spoluhráča. Hneď v zápätí mohol skórovať Cibulka, no netrafil odkrytú bránu. Gólový moment prišiel po centri Š.Vala, ktorý našiel hlavu Blaška a bolo 0:1! Hráči Nového Mesta mohli vyrovnať z jedinej nebezpečnej príležitosti keď po priamom kope lopta iba tesne minula bránu Baláža. Pred odchodom do kabín nás mohol upokojiť M.Valo, no jeho strela neskončila v sieti. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, aj naďalej sme dobýjali súperovu bránku. Prvé dve príležitosti sme ešte nevyužili, konkrétne Blaško a Vido, ale po faule v pokutovom území na M.Vala premenil nariadenú jedenástku S.Valo – 0:2! O pár minút neskôr zvýšil skóre duelu po peknej individuálnej akcii M.Valo – 0:3!Konečnú podobu výsledku dal hlavou Reško, ktorý zužitkoval presný center Bera – 0:4!

Zaslúžené víťazstvo, ideme ďalej, chalanom gratulujem.

Hodnotil: tréner Juraj Kuťka