23.kolo CFM JA Slovan Brvnište D 8:2 Mosný,Prištic,Macháč O.,

24.kolo MŠK Považská Bystrica CFM JA V 3:2 Šiška, Burzala D.
25.kolo CFM JA FK TEMPO Partizánske D 1:4 Šiška
26.kolo AFC Nové Mesto n/V. CFM JA V 5:1 Straka
28.kolo CFM JA FK Bánovce n/Bebravou D 1:4 Šiška
29.kolo PFK Piešťany CFM JA V 4:2 Macháč O., Majgot

Strelci gólov U19 jeseň 2016/2017

1.kolo ŠK Blava 1928 CFM JA V 4:3 Kyselica, Jakúbek, Škamla
2.kolo CFM JA PFK Piešťany D 0:3
3.kolo ŠK Šurany CFM JA V 2:1 Škamla
4.kolo CFM JA AFC Nové Mesto n/V. D 10:1 Kyselica 3x, Škamla 2x, Machač M., Jakúbek, Šiška, vl. 2x
5.kolo TJ Slovan Brvnište CFM JA V 5:1 Machač M.

vlastný 2 0 + 2

Pred touto sezónou prišlo k spojeniu, respektíve pokračovaniu Akadémie CFM JA dvoch FK a to OFK Trebatice a FK Krakovany v mládežníckych kategóriách . Do mužstva som prišiel na začiatku letnej prípravy. Čo sa týka zloženia mužstva, to sa skladá z hráčov spomínaných FK, ktoré jedno FK Krakovany hralo dovtedy V.ligu Západ a hráči OFK Trebatice boli hráčmi Akadémie aj v minulých sezónach. Letná príprava bola naplánovaná na začiatok júla okolo 10ho. Podarilo sa nám zabezpečiť niekoľko prípravných zápasoch (Hlohovec, Pezinok, Ružinov, Topoľčany, Inter BA, Nemšová, Ostrov-muži). Predsezónnym cieľom je a zostáva záchrana v III.lige SD západ.

Príprava však vôbec nesplnila cieľ, s ktorým sme do nej vstupovali. Najmä zranenie Straku sa ukázalo ako dôležitý faktor v hre mužstva. Naladiť na ligu sa nám podarilo k generálke v Nemšovej, ktorú sme porazili a hra bola dobrá a dávala nádej do prvého kola. Napriek tomu všetkému sme v príprave zistili, kde nás tlačí problém a z čoho môžeme ťažiť.

Ligu sme začínali až v polke augusta doma s Piešťanmi. Žreb ligy jesennej časti sme mali náročný. Začínali sme doma s PFK. A druhé kolo sme cestovali na pôdu Šurian. V prvých kolách sme robili veľké chyby, po ktorých sme zbytočne inkasovali. Snažili sme sa o zapojenie aj hráčov z mladšieho dorastu (Dekáň,Burzala). Obaja ukázali, že sa stanú pevnou súčasťou kádra U19. Smolný moment pre všetky strany, že sa Burzala zranil v 3.kole a aj on chýbal herne na ihrisku počas jesennej časti. V zápase druhého kola patril k našim najlepším hráčom. Bohužiaľ zápas sme prehrali v posledných minútach zápasu. Prvé víťazstvo sme zaznamenali doma s NMnV. V nasledujúcich kolách bolo vidieť, že niektorý hráči majú problém s prispôsobením sa súťaži. Ale najmä pod toto všetko sa podpísala nekompletná letná príprava. Hra mužstva sa síce zlepšovala, ale robili sme individuálne chyby, ktoré nás stáli body. Pre nás dôležité zápasy nás ešte len čakali. Prvý výbuch prišiel v Brvništi, kde sme podali odovzdaný výkon.  Naopak, nasledujúci zápas s najväčším ašpirantom na postup doma so Šamorínom sme síce prehrali, ale výkon nám dával nádej do ďalšieho zápasu na pôde Galanty, že by sme mohli bodovať. Po bodoch sme však siahali už v Bohuniciach, kde sme však zahrali  zle v obrannej fáze a nedokázali odstaviť jedného hráča domácich. V Galante sa v prvých 30 minútach objavili znova individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali tri góly. Pred týmto zápasom sa našim funkcionárom podarilo prilákať do našich radov veľkú posilu (Mihálik) zo Spartaka Trnava. Ten v zápase nás naštartoval za vyrovnaním a zápas sme dotiahli do remízy a ďalšieho bodu do tabuľky. V ďalšom kole sme v druhom polčase vyhoreli v Bánovciach aj vďaka tomu, že sme dohrávali o 10ich. Nasledujúci zápas na domácej pôde sme zvládli najlepšie aj po hernej stránke a na ihrisku sme dokázali Partizánske poraziť. . Potom mali prísť zápasy z nášho pohľadu veľmi dôležité. Prvý sme zvládli a vyhrali na pôde Hlohovca. Ďalší zápas sme však nezvládli a prehrali ho po katastrofálnom výkone doma s ČFK.  V posledných dvoch kolách na nás čakali kvalitný súperi z čela tabuľky. Po odloženom zápase v Šali a dvojtýždňovej zápasovej pauze nás na domácom ihrisku čakal súper so Serede. Odohrali sme však dobre iba prvý polčas a v druhom sme dobrý výsledok už nedokázali udržať. V poslednom dohrávanom zápase v Šali sme odohrali najlepší zápas jesennej časti. Dokázali sme odohrať konštantne celých 90minút a zaslúžene vyhrali a pripísali si pre nás dôležité body.

Treba pripomenúť, že so začiatku som bol nespokojný s niektorými hráčmi, ktorý už III.ligu hrali a preukázali slabú výkonnosť. Bolo nám jasné, aj po príprave, že niektorí to budú mať ťažké, ale očakávalo sa viac od hráčov, ktorí sú súčasťou CFM JA dlhšie. .  Príchod Straku po zranení  nám pomohol a je jeden z mála, ktorý si drží vyššiu hernú výkonnosť a môžeme byť spokojní s jeho účinkovaním v U19. Spoľahnutie mi chýba na brankárskom poste, vo viacerých zápasoch nás nepodržali a chýbala nám istota aj v zadných radoch, ktoré nás vo viacerých zápasoch nepodržali. Celkovo obranná fáza je našim problémom. . Z pohľadu výkonu a hry sme odohrali dobré zápasy proti ťažkým súperom (Šaľa, Sereď, Šamorín, J.Bohunice). Mrzia straty bodov najmä v Šuranoch a doma s ČFK Nitra. Na záver sa chcem všetkým hráčom a funkcionárom poďakovať za výkony v jesennej časti a verím, že sa nám všetkým podarí posúvať sa vyššie.